Na całym świecie zanieczyszczenia środowiska co roku przyczyniają się do milionów przedwczesnych zgonów. Biorąc pod uwagę dynamikę tych strat oraz fakt, że problem dotyczy już teraz nas wszystkich, każdy z nas jest odpowiedzialny za to, żeby zacząć temu przeciwdziałać – tak brzmiało przesłanie tegorocznego, trzeciego Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych do spraw Środowiska (UNEA-3), które obradowało w Nairobi, w Kenii (4–6 grudnia 2017).
Spotkanie zorganizowane pod hasłem przewodnim #BeatPollution stało się okazją do ukazania Programu GLOBE jako czołowej światowej inicjatywy z nurtu citizen science, wspierającej osiągnięcie i utrzymanie dobrej jakości środowiska. W trakcie wystawy prezentującej Zrównoważone Innowacyjne Rozwiązania (the Sustainable Innovation Expo) zaprezentowane zostały przygotowane przez zespół UNEP/GRID-Warszawa dwie story maps (prezentacje, w których fakty i dane liczbowe przedstawione zostały językiem map) sumujące doświadczenia Centrum w zakresie animowania działań i wspierania inicjatyw obywatelskich w dziedzinie badania zanieczyszczeń wody w skali lokalnej "Is my water safe to drink?" oraz przedstawiające praktyki efektywnego wspierania zielonej infrastruktury "The green backbone of our planet".
"Wodne" story maps w pełni bazowało na doświadczeniach płynących z 20-letniej aktywności polskich szkół w Programie GLOBE.
Zapraszamy do obejrzenia story map na stronie https://environmentlive.unep.org/media/html/situation/situation_room.html Należy kliknąć na jej tytuł na liście po lewej stronie, a następnie wybrać klawisz "play" (strzałkę).
Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w latach 2006-2014 |
© 1997-2024 UNEP/GRID-Warszawa Krajowy Koordynator Programu GLOBE |
|