Głównym wyzwaniem, jakie podejmują szkoły przystępujące do Programu GLOBE, jest systematyczne pozyskiwanie informacji o środowisku lokalnym i ich raportowanie do ogólnoświatowej bazy danych. Należy jednak pamiętać, że jakość uzyskiwanych wyników jest nawet ważniejsza niż ich ilość! Jedynie wysokiej jakości dane mogą być wykorzystywane przez naukowców do badania zjawisk przyrodniczych.
Czy jesteście pewni, że Wasze punkty obserwacyjne i pomiarowe są prawidłowo zlokalizowane w systemie raportowania danych? Czy sprawdzaliście współrzędne geograficzne tych punktów po ich rejestracji w systemie? Macie na to czas w ostatnim tygodniu listopada.
Co zależy zrobić?
Poprawność lokalizacji Waszych punktów pomiarowych możecie również sprawdzić w systemie wizualizacji danych (http://vis.globe.gov/GLOBE/).
Każda szkoła, która w okresie 28 listopada - 2 grudnia zweryfikuje lokalizację swoich punktów obserwacyjno-pomiarowych (potwierdzi prawidłowe wpisanie współrzędnych punktów lub je poprawi), uzyska stosowną odznakę - do umieszczenia na swoim profilu po zakończeniu Wyzwania.
Macie pytania? Zajrzyjcie na stronę wydarzenia lub piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w latach 2006-2014 |
© 1997-2024 UNEP/GRID-Warszawa Krajowy Koordynator Programu GLOBE |
|