Rozstrzygnięcie konkursu „Błękitny Starogard”

12 styczeń 2018

RozdanieNagrodPolpharma10 stycznia br. mieliśmy przyjemność wręczyć nagrody młodym fotografom z Zespołu Szkół Ekonomicznych, biorącym udział w konkursie „Błękitny Starogard”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu relacji fotograficznej z pomiarów jakości wody w rzece Wierzycy, jakie uczniowie realizują w ramach Programu GLOBE. Warto wspomnieć, że tajniki pracy naukowca-przyrodnika młodzież odkrywała podczas październikowych warsztatów wprowadzających zorganizowanych w siedzibie firmy Polpharma (http://globe.gridw.pl/co-nowego/aktualnosci/z-polski/489-starogardzie-szkoly-rozpoczynaja-badania-jakosci-wody).

Wszystkie nadesłane prace były niezwykle ciekawe i zrealizowane z pomysłem, dlatego wybór trzech zwycięskich prac był wyjątkowo trudny. W związku z tym jury zadecydowało o przyznaniu miejsc ex aequo. Dodatkowo dwoje uczniów otrzymało wyróżnienia.

Pokonkursową wystawę prac można obecnie oglądać w Zespole Szkół Ekonomicznych. Natomiast pod koniec stycznia szansę zapoznania się z pracami będą mieli wszyscy mieszkańcy miasta. Wystawa zagości bowiem w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w prowadzeniu pomiarów nawet przy zimowej aurze :-)

logoWarsztatyPolpharma


Spotkanie zorganizowano w ramach inicjatywy „Moja rzeka” realizowanej wspólnie przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. w ramach Partnerstwa SDGs "Razem dla Środowiska". Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży ze starogardzkich szkół do włączenia się w badanie i monitorowanie jakości wody w rzece Wierzycy realizowane w ramach Programu.

Dofinansowano ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej

w latach 2006-2014
© 1997-2018 UNEP/GRID-Warszawa
Krajowy Koordynator Programu GLOBE