Warsztaty

Warsztaty początkowe: badania atmosferyczne i hydrologiczne

Początek nowego roku szkolnego to doskonały moment, aby rozpocząć swoją przygodę z Programem GLOBE.

Nauczycieli pragnących przystąpić do Programu zapraszamy na dwudniowe warsztaty, które odbędą się w Warszawie w dniach 22-23 października br. (sobota/niedziela).

Warsztaty przygotowują nauczycieli do aktywnego udziału w realizacji dwóch modułów tematycznych Programu GLOBE: badania atmosfery oraz badania hydrologiczne.

Program warsztatów obejmuje wykłady, ćwiczenia laboratoryjne i terenowe oraz zajęcia w pracowni komputerowej.  Nasze szkolenia prowadzone są przez specjalistów, Trenerów Programu GLOBE i praktyków zastosowania nowoczesnych metod i narzędzi w nauczaniu.

W programie warsztatu znajdują się dodatkowo ćwiczenia z zakresu zastosowania nawigacji satelitarnej (GPS), wybranych aplikacji mobilnych (np. GLOBE Observer, aplikacja mobilna do raportowania danych), obsługi strony internetowej Programu. Ponadto uczestnicy szkolenia poznają metody praktycznego wykorzystania zasobów edukacyjnych Programu GLOBE w realizacji zajęć szkolnych, pozaszkolnych oraz projektów badawczych.

Nauczyciele otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia, który uprawnia do przystąpienia do międzynarodowego Programu GLOBE oraz materiały pomocnicze do pracy w szkole (pakiet materiałów edukacyjnych).

Koszt udziału w dwudniowym warsztacie to 330 zł/os. i obejmuje udział w szkoleniu (w sumie 16 godz. zegarowych zajęć), materiały warsztatowe, przerwy kawowe. Dojazd i nocleg uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy poprzez elektroniczny formularzy zgłoszeniowyRejestracja jest otwarta do 14 października.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.)

 

Dowiedz się więcej o Programie GLOBE.

Pobierz program warsztatów.

Pobierz zaproszenie do udziału w warsztatach.

Warsztaty uzupełniające z zakresu hydrologii

Aktywnych nauczycieli Programu GLOBE, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje i przygotować się do realizacji modułu tematycznego badania hydrologiczne, zapraszamy na jednodniowe warsztaty, które odbędą się w Warszawie w 23 października br. (niedziela po XIV Konferencji Nauczycieli).

Program warsztatów obejmie wykłady, ćwiczenia laboratoryjne i terenowe oraz zajęcia w pracowni komputerowej. Ponadto uczestnicy szkolenia poznają metody praktycznego wykorzystania zasobów edukacyjnych Programu GLOBE (w tym aplikacji do wizualizacji danych) w realizacji zajęć szkolnych, pozaszkolnych oraz projektów badawczych.

Koszt udziału w warsztacie to 160 zł/os. i obejmuje udział w szkoleniu, materiały warsztatowe, przerwy kawowe. Dojazd i nocleg uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (najprawdopodobniej będzie możliwość skorzystania z noclegu w tym samym hotelu, co uczestnicy spotkania nauczycieli).

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy poprzez elektroniczny formularzy zgłoszeniowyRejestracja jest otwarta do 14 października.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.)

 

Pobierz program warsztatów.

Warsztaty początkowe już w październiku

Początek nowego roku szkolnego to doskonały moment, aby rozpocząć swoją przygodę z Programem GLOBE. Zapraszamy wszystkich nauczycieli pragnących przystąpić do Programu na Warsztaty początkowe z zakresu badań hydrologicznych oraz atmosferycznych.

Warsztaty odbędą się w Warszawie w dniach:

24 października br. (sobota, godz. 10:00-17:00) - moduł: Badania atmosferyczne
25 października
br. (niedziela, godz. 10:00-17:00) - moduł: Badania hydrologiczne

Program warsztatów obejmuje wykłady teoretyczne, ćwiczenia terenowe oraz szkolenie w pracowni komputerowej. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się ze stosowaną w Programie metodyką prowadzenia badań przyrodniczych, obsługą sprzętu pomiarowego oraz metodami raportowania wyników do ogólnoświatowej bazy danych.

Koszt udziału w jednym module warsztatowym (badania atmosferyczne lub badania hydrologiczne) to 180 zł.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy poprzez elektroniczny formularzy zgłoszeniowyRejestracja jest otwarta do 12 października.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.)

Zmiana terminu Warsztatów poczatkowych

Planowane na dzień 14 marca 2015 r. Warsztaty  poczatkowe Programu GLOBE dotyczące badania atmosfery zostały odwołane. Nowy termin warsztatów to 11.04.2015. Osoby, które zgłosiły się na warsztat 14 marca automatycznie kwalifikują się na nowy termin. Bardzo przepraszamy wszystkich uczestników za zmiany. Zgłoszenia przyjmujemy do 7.04.2015 r. Przeprowadzenie warsztatów uzależnione jest od liczby zgłaszających sie nauczycieli o czym będziemy wiedzieli 8.04.2015 .

Koordynator Programu GLOBE

Jesiennne Warsztaty początkowe Programu GLOBE 2013

W dniach 26-27.10 2013 r, Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa, Krajowy Koordynator Programu GLOBE (globe.gridw.pl; www.globe.gov) w Polsce, zaprasza nauczycieli ze szkół pragnących przystąpić do Programu na Warsztaty początkowe dla nauczycieli z zakresu: badań hydrologicznych, badań glebowych, badań pokrycia terenu i fenologii, obsługi odbiornika GPS i strony internetowej Programu oraz przesyłania danych.
Warsztaty organizowane są dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (dofinansowanie nie obejmuje noclegów i wyżywienia). Program warsztatów obejmuje wykłady teoretyczne, ćwiczenia laboratoryjne i terenowe oraz szkolenie w pracowni komputerowej. Zgłoszenia do 10.10.2013 r. - termin przedłużony do 15.10.2013 (są jeszcze 3 miejsca)
Rozpoczęcie warsztatów 26.10.2013 r. o godz. 9.30 w Ośrodku Agrykola, Warszawa, ul. Myśliwiecka 9. Zakończenie planowane jest 27.10.2013 r. ok. godz. 15.00.

Dofinansowano ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej

w latach 2006-2014
© 1997-2018 UNEP/GRID-Warszawa
Krajowy Koordynator Programu GLOBE