Starogardzie szkoły rozpoczynają badania jakości wody

20 październik 2017

badanieJakosciWody18 października poprowadziliśmy warsztaty hydrologiczne dla uczniów i nauczycieli ze starogardzkich szkół. W trakcie zajęć młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych odkrywała tajniki pracy naukowca-przyrodnika, poznając zasady prowadzenia i realizacji badań środowiska zgodnie z metodyką Programu GLOBE. Uczniowie uczyli się korzystać ze sprzętu badawczego i mierzyć podstawowe parametry fizykochemiczne wody. Następnie, przy pomocy aplikacji mobilnej, wprowadzali wyniki swoich pomiarów do ogólnoświatowej bazy danych środowiskowych Programu.

W spotkaniu wzięli także udział eksperci Zakładów Farmaceutycznych Polpharma. Dzięki temu młodzi badacze mieli szansę dowiedzieć się, jak wygląda praca w akredytowanym laboratorium Firmy.

Udział w warsztatach to dla wszystkich uczestników pierwszy krok do przystąpienia do Programu i rozpoczęcia własnych badań hydrologicznych. Trzymamy kciuki za młodych badaczy oraz ich opiekunów!

logoWarsztatyPolpharma

Spotkanie zorganizowano w ramach inicjatywy „Moja rzeka” realizowanej wspólnie przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. w ramach Partnerstwa SDGs "Razem dla Środowiska".  Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży ze starogardzkich szkół do włączenia się w badanie i monitorowanie jakości wody w rzece Wierzycy realizowane w ramach Programu.

Zobacz galerię z warsztatów:

Dofinansowano ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej

w latach 2006-2014
© 1997-2018 UNEP/GRID-Warszawa
Krajowy Koordynator Programu GLOBE