Przyłączcie się do Europejskiej Kampanii Fenologicznej - zrealizujcie wspólny projekt ze szkołami z innych krajów europejskich! Rejestracja trwa do 22 września. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, w którym podasz swoje dane, nazwę szkoły, którą reprezentujesz, informacje o wieku uczniów oraz gatunkach drzew, jakie obserwujecie.
W ramach projektu uczniowie:
Na realizację działania warto przeznaczyć 4-6 lekcji w okresie od września do grudnia br.
Harmonogram prac obejmuje:
Faza A (start: 15 września)
Szkoły rejestrują chęć współpracy w projektach poprzez formularz online. Uczniowie zaczynają pracę z aplikacją GrowApp, wykonując codziennie zdjęcia tego samego drzewa. Zespół projektowy z waszej szkoły przedstawia się swoim koleżankom i kolegom z innych krajów.
Faza B (start: 1 października)
Twoi uczniowie poznają kolegów i koleżanki z wybranej europejskiej szkoły, z którą będziecie współpracować. Wspólnie pracują nad sformułowaniem pytania badawczego i zaplanowaniem obserwacji fenologicznych.
Faza C (start: 20 października)
To okres analizy wykonanych zdjęć i dyskusji na temat różnic w uzyskanych wynikach. Uczniowie zestawiają pozyskane dane z danymi klimatycznymi.
Faza D (start: 21 listopada)
Podsumowanie projektów. Na tym etapie uczniowie wspólnie przygotowują prezentację wyników, która będzie zaprezentowana na stronie Programu GLOBE.
Kolejna edycja międzyszkolnych projektów ruszy na wiosnę 2018.
![]() Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w latach 2006-2014 |
![]() Krajowy Koordynator Programu GLOBE |
|